A Fitbit talán eddigi legsokoldalúbb eszköze a 329 dollárért előrendelhető Sense okosóra, amelyet a 229 dolláros, a Versa 2 utódját jelentő Versa 3-mal együtt mutattak be. A két kiegészítő szeptember végétől lesz elérhető az Egyesült Államokban.
A két nagyon hasonló viselhető eszköz közül a Sense néhány fejlettebb egészségügyi funkcióval is rendelkezik. A beépített – bár egyelőre az amerikai gyógyszerügyi hatóság (FDA) jóváhagyására váró – EKG révén képes a részletes pulzusmérésre és jelzi az embóliához vezető pitvari fibrillációt.
Bár ebben a tekintetben a Sense hasonlít az Apple és a Samsung újabb okosóráihoz, de a Fitbit-fejlesztés különlegességének szánják, hogy képes monitorozni viselőjénél a stressz-szintet is. Ha a felhasználó az eszköz fölé helyezi tenyerét, az megméri a pulzusát, az elektrodermális aktivitást (EDA) érzékelő szenzorokon keresztül pedig bőrének hőmérsékletét. Az applikáció pontozással és a korábbi adatok összehasonlításával mutatja az általa mért stressz-szintet.
Mindkét új okosórára jellemző a beépített GPS, az OLED-érintőképernyő, a legalább hatnapos akkuidő és az új vezeték nélküli mágneses töltés. A viselhető kiegészítők támogatják az érintésmentes Fitbit Pay-t és 50 méterig vízállóak. Megvásárlásukkal a tulajdonos féléves Fitbit Prémium szolgáltatáshoz is hozzájut. Ha például az óra viselőjének az androidos telefonja a közelben van, akkor akár az órával is reagálhat a szöveges üzenetekre, a beépített mikrofonokat és hangszórót használva pedig megválaszolhatja a bejövő hívásokat.
A kedvezőbb árú Versa 3 néhány szempontból teljesíti túl elődjét. Egyszerűbben lecsatolható például a szíja, és az eddig megszokott Alexa-támogatáshoz 2020 év végétől a Google Assistant is csatlakozik majd. Az előző generációs Versa esetében a hangasszisztens nem volt könnyen használható, most viszont ez megváltozik a beépített hangszórónak köszönhetően.